Kurumsal Eğitim Hizmetleri

Kurumsal alt yapınızda, alanında tecrübeli eğitmen kadromuz ile veri tabanı, Linux, Açık kaynak kodlu veri aktarım, veri göçü ve büyük veri konularında hizmet sunmaktayız.

Eğitim hizmetlerimiz;

Oracle Veri Tabanı Administration 1 - 2 Eğitimi

Veri tabanı uzmanları için giriş seviyeden uzman seviyesine kadar kapsamı olan eğitimlerdir. Veri tabanı kurulumu, yönetim işlemleri, periyodik bakım işlemleri, yedekleme ve veri kurtarma temel konu başlıklarını kapsar. Eğitimler iki ayrı eğitim başlığı altında toplanmaktadır.

SQL Tuning Eğitimi

Veri tabanı uzmanları ve yazılım uzmanları için SQL dilinin temel özelliklerinden başlayarak, ileri seviyede SQL yazma yetkinliğini kazandırır. SQL tuning eğitimi ile uzmanlarınız performanslı ve doğru sorgular geliştirebilme özelliklerini kazanır.

Oracle Veri Tabanı Performans Tuning Eğitimi

Uzmanlarınıza veri tabanı, SQL ve işletim sistemi bazında performans iyileştirmesi yetkinliği kazandırır.

Oracle RAC Administration Eğitimi

Oracle veri tabanının aktif / aktif Cluster mimarisi çözümü olan RAC (Real Application Cluster) ürünü için hazırlanmış eğitimdir. Uzmanlarınız bu eğitim ile cluster servisleri, ASM ve RAC servislerinin yönetimi gibi konularda yetkinlik kazanır.

Oracle Veri Tabanı Administration 1 - 2 Eğitimi

Oracle veri tabanı FKM çözümü olan Dataguard ürününün senkron ve asenkron modda yönetimi, kurulumu, bakımı ve log işleme yöntemleri gibi konu başlıklarını içerir. Uzmanlarınıza veri tabanınızın felaket furtarma merkezinde bir yedeğinin nasıl kurulacağı ve yönetileceği, felaket anında aktif duruma nasıl getirilebileceği gibi konularda yetkinlikler kazandırır.

Postgresql Veri Tabanı Administration 1 -2 Eğitimi

Son yıllarda kullanımı ülkemizde de artış gösteren açık kaynak kodlu, ilişkisel bir veri tabanı yazılımı olan Postgresql’in kurulum, bakım ve yönetimsel işlemlerinin yapılması, sistem performansının izlenmesi gibi konu başlıklarını içerir. Uzmanlarınıza Linux işletim sistemi üzerine kurulum, versiyon yükseltme, bakım, yedekleme ve yedekten dönme yetkinliklerini kazandırır.

Postgresql Veri Tabanı Geliştirici Eğitimi

Yazılım uzmanları için Postgresql eğitimidir. Veri tabanı bazında Oracle ve diğer veritabanları ile karşılaştırmalı olarak yapısal değişiklikleri açıklar. Partitioning, index kullanımı, performansa etki edecek noktaları yazılım uzmanlarınıza uygulamalı olarak açıklayan konu başlıklarını içerir.

Linux Sistem Yöneticileri İçin Postgresql Eğitimi

Linux sistem yöneticileri için Postgresql servisinin işletim sistemi üzerinde nasıl çalıştığını açıklar. Bununla birlikte servis yönetimi, performans ipuçları ve yedekleme gibi konu başlıklarını da içerir. Linux adminlere Postgresql servisinin yönetimi konusunda yetkinlik kazandırır.

Microsoft SQL Server Eğitimi

SQL server Microsoft firmasının ilişkisel veri tabanı çözümdür. SQL server kurulumu, yönetim ve bakım işlerimeri, yedekleme, yedekten dönme, mirroring ve Always on gibi konu başlıklarını içerir. Veri tabanı uzmanlarınız için giriş seviyeden uzman seviyeye kadar MSSQL veri tabanı yönetimi konusunda yetkinlik kazandırır.

Microsoft SQL Server Için T-SQL Eğitimi

SQL server üzerinde veri yönetim dili olan TSSQL kullanımı hakkında uzmanlık kazandırmayı hedefleyen eğitimdir. TSSQL dilinin temel özellikleri, kullanımı ve performans ipuçları gibi konu başlıklarını içerir.

Linux Işletim Sistemi Eğitimi

Linux yönetimi, işletim sistemi üzerinde disk ve network konfigürasyonu, monitoring işlemleri gibi konu başlıklarını içeren eğitimdir. Redhat, Centos, Ubuntu gibi farklı işletim sistemleri üzerinde uzmanlarınıza yönetimsel yetkinlik kazandırır.

Büyük Veri Sistem Yönetimi Eğitimi

Son yıllarda ülkemizde de birçok kurum tarafından kullanılmaya başlanan büyük veri teknolojisinin temelden başlayarak mimarisi, kurulumu, yönetimi gibi konu başlıklarını içerir. Hadoop dosya sisteminin kurulumu, verinin depolanma yöntemler, big data cluster kurulum ve konfigürasyonu, verinin dosya sisteminden sorgulanması, big data cluster monitoring gibi konu başlıklarını içerir. Verilerin daha az maliyetle daha performanslı şekilde nasıl tutulabileceği konusunda uzmanlık kazandırır.